Eskişehir Mezar Bakımı
Mezar Kabristan Bakım Peyzaj Uygulamaları
Çamlıca Mahallesi, Gülçin Sokak, B Blok No:1/3
oztutkabdurrahman@gmail.com
0537 700 52 75
TİKA Kurban Bayramında Bangladeşli Sokak Çocuklarını Unutmadı
31.07.2020 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kurban Bayramı dolayısıyla 109 kız ve 91 erkek, toplam 200 sokak çocuğuna tam takım bayram kıyafeti ve okul çantası dağıttı.

Bangladeş basınına göre Dakka sokaklarında yaklaşık 700.000 çocuk yaşıyor. Bu çocukların çoğu okula gitmeyip sokaklarda su, çiçek ve kolye benzeri malzemeler satarak ailelerinin geçimlerine katkı sağlamaya çalışıyor. Belli bir yaşa ulaşan bu çocukların birçoğu ise çeşitli suçlara karışabiliyor. Başkent Dakka’da faaliyet gösteren DAM (Dhaka Ahsania Mission) adlı STK bu çocuklara ücretsiz el becerisi kazanma, temizlenme ve dinlenme imkânı veren evler açıyor. 

Çocuklar için hazırlanan bayramlıkların dağıtım törenine T.C. Bangladeş Büyükelçisi Mustafa Osman Turan, Bölge Belediye Başkanı Asif Ahmed, DAM Genel Sekreteri Dr. S M Khalilur Rahman katıldı.

Büyükelçi Mustafa Osman yaptığı konuşmada, çocuklar sayesinde iki toplum arasındaki dostluk bağlarının çok uzun seneler devam edeceğini belirtti.

TİKA Koordinatörü Dr. İsmail Gündoğdu ise konuşmasında, “bir toplumda çocuklar mutlu ise,  o toplum mutludur” ifadelerini kullanarak, TİKA’nın Bengal çocuklarının tebessüm etmesi için bu etkinliğin düzenlediğini söyledi.

Bölge Belediye Başkanı Sn. Asif Ahmed ise, Türkiye’den Bangladeş’e birçok insani yardım geldiğini, bundan çok memnun olduklarını, bayram öncesi çocuklara yönelik TİKA’nın yapığı böyle bir programın kendisini derinden etkilediğini söyledi. DAM Genel Sekreteri Dr. S.M Khalilur Rahman ise, kendilerinin sokak çocuklarına yönelik birçok projeler yaptıklarını, TİKA’nın bu projesinin sadece kendilerini değil yüzlerce çocuğu da çok sevindirdiğini belirtti.

 

Gönderen: haber
6013 defa okundu 
 


Ekoloji
DENETİMSİZLİĞİN SONUCU: Yeşil alan katliamı
ÇEVREYİ KİRLETEN TESİSLERE 129 MİLYON LİRA CEZA KESİLDİ
81 İl Valiliğine Ormanlık Alanlarda Ateş Yakılmaması Genelgesi
Bekir Karacabey; “Ormanda ateş yakmak yasaktır"
"ARİFE’DEN BU YANA 158 YANGINA MÜDAHALE EDİLDİ"

 

 
Yaşam
İstanbul Sözleşmesi tartışmalarında sık kullanılan 14 manipülasyon
MANGAL İÇİN ETLER NASIL MARİNE EDİLMELİ?
ESKİ HÜKÜMLÜLER İŞ KURUP İSTİHDAM SAĞLADI
DİTİB Beyrut’a yardım kampanyası başlattı
Kızılay’dan Beyrut’a “Uzat Elini” Çağrısı