Eskişehir Mezar Bakımı
Mezar Kabristan Bakım Peyzaj Uygulamaları
Çamlıca Mahallesi, Gülçin Sokak, B Blok No:1/3
oztutkabdurrahman@gmail.com
0537 700 52 75
Kızılay’dan Çocuklara Bayramlık Sürprizi
23.05.2020 

Ramazan ayının sonlarına doğru gelirken yardım çalışmalarını ara vermeden devam eden Türk Kızılay, Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi çocukları tespit ederek bayramlıklarını hediye etti.
 
Ramazan ayının başında büyük hedeflerle yola çıkan Kızılay, koyduğu hedefleri yüksek oranda gerçekleştirdi. Ramazan ayı boyunca gıda kolisi, hijyen paketi, ayni ve nakdi yardımlar, pide ve su dağıtımı gibi pek çok yardımın altına imza atan Kızılay ekipleri yardıma muhtaç çocukları da ihmal etmedi. Türkiye geneline yayılmış geniş şube ve temsilcilik ağıyla ihtiyaç sahibi herkesin kapısını çalan Kızılay, bir gelenek olan yeni bayramlık kıyafetleri de çocuklara teslim etti.
 
50 bin çocuğa bayramlık kıyafet
 
Bayramlık geleneğini yıllardır sürdüren Türk Kızılay, her yıl on binlerce çocuğa ulaşarak çocukların güzel bir bayram geçirmesini sağlamak amacıyla tüm ekipleriyle seferber oluyor ve çocuklara hayatları boyunca unutamayacakları güzel bir anı bırakıyor.
 
Hazırladığı 200 binden fazla çocuk paketiyle 550 bin çocuğa hediyeler ulaştıran Kızılay ekipleri, 50 bin kişiye yaptığı bayramlık yardımıyla da bayramın geleneği olan yeni kıyafetlerin bayram günü için hazır olmasını sağladı. 432 şube ve temsilcilik, Genç Kızılay Üyeleri, Kızılay Kadın Kolları ve gönüllüleriyle kapı kapı gezen Türk Kızılay ekipleri yaptıkları bayramlık kıyafet sürpriziyle çocukların yüzünde kocaman bir gülümse bıraktı. 

 

Gönderen: haber
2743 defa okundu 
 


Ekoloji
22 MAYIS ULUSLARARASI BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK GÜNÜ ’Çözümlerimiz Doğadadır’
TOKİ’den 81 ilde 154 millet bahçesi
SİNEKLERE KARŞI İLAÇLAMA SÜRÜYOR
Heyelan Bölgesindeki 10 Fidandan 8’i Tuttu
Bal üretiminin yüzde 85’i ormanlardan sağlanıyor

 

 
Yaşam
EVLİLİĞİ KORUMANIN YOLLARI !
TİKA, Ramazan’da 66 Ülkede Yaklaşık 700 Bin İhtiyaç Sahibine Ulaştı
Kızılay Maske Üretimine Yıllar Sonra Yeniden Başladı
Bakan Selçuk: “Türkiye’nin İlk Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Programını Geliştiriyoruz”
Son 5 Senede, 2 Milyar 399 Milyon 48 Bin Lira Doğum Yardımı Ödemesi Yapıldı