Eskişehir Mezar Bakımı
Mezar Kabristan Bakım Peyzaj Uygulamaları
Çamlıca Mahallesi, Gülçin Sokak, B Blok No:1/3
oztutkabdurrahman@gmail.com
0537 700 52 75
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Eskişehirli Hayırseverlerle Bir Araya Geldi
5.10.2019 

Çeşitli programlara katılmak üzere Eskişehir’e gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, hayırseverler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş insanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. 
Eskişehir öğretmenevinde düzenlenen yemek programına Milli Eğitim Bakanı Şelçuk’un yanı sıra; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, hayırseverler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş insanları katıldı.

Mesleki eğitime büyük önem verdiklerini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, program esnasında yaptığı konuşmada geleceğin güçlü Türkiye’si için nitelikli teknik elemanlar yetiştirmenin önemine dikkat çekti. Eğitime destek veren iş insanlarına ve hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Milli Eğitim Bakanı Selçuk, milli benliğimizi kaydetmemiz için birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğine vurgu yaptı.

Eskişehir’in eğitim ve öğretime büyük önem veren bir şehir olduğunu dile getiren Vali Çakacak ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Eskişehirimiz eğitim-öğretimin kıymetini bilen, insana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunun farkında olan bir şehirdir. Gerek kamu gerekse de özel okullarımızda çocuklarımız, yarınların büyük ve güçlü Türkiye’si için en güzel şekilde yetiştirilmektedir. Gerek il düzeyinde gerek ulusal bazda yapılan sınavlarda (2018 yılı YKS de Türkiye 3., 2019 OKS de Türkiye 7.liği) ve yarışmalarda öğrencilerimizin başarıları bizleri gururlandırıyor. Bu vesile ile öğretmenlerimize öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.

Ayrıca özel bir teşekkürü de değerli hayırseverlerimize ifade etmek istiyorum. Hayırseverlerimizin, sanayicilerimizin, STK’larımızın ilimiz eğitim-öğretimine katkısı memnuniyet vericidir. Okul yaptırmada, arsa bağışında onlara çok şey borçluyuz. Huzurlarınızda hepsine desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.

İlimizde özellikle mesleki ve teknik eğitime büyük bir destek söz konusudur. Birçok yeni okulumuzda ilimiz sanayicisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara kalifiye eleman yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. İnşallah bunların meyvesini yakın zamanda göreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle şehrimizi teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve bu yemekte bizi yalnız bırakmayan tüm değerli konuklarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

Konuşmalardan sonra Milli Eğitim Bakanı Selçuk, eğitime destek veren Eskişehirli hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.

 

Gönderen: haber
907 defa okundu 
 


Ekoloji
Sıfır Atık Projesi’nin kapsamı genişletiliyor
ÜCRETSİZ ATIK TOPLAMA HİZMETİ SÜRÜYOR
Büyükler Kirletti Çocuklar Temizledi
PORSUK BARAJ GÖLÜNE YAYIN BALIĞI YAVRULARI BIRAKILDI
“İsraf yönetimi değil, kaynak yönetimi yapılmalı”

 

 
Yaşam
Gıda israfını önlemek elimizde!
İSTİKAMETTE OLMAK ŞARTTIR
Kadınlar neden daha uzun yaşıyor?
DÜNYA’NIN YÜZDE 10,8’İ YETERSİZ BESLENİYOR
İşte Nuri Pakdil’in son röportajı: İslam baştan sona güzelliktir